Maksa-sapi energiakanalite venitus

Maksa - sapi kanalite venitus

Maksa funktsioonid: vere ja energia ühtlane jagamine kehas. Reguleerib sapieritust, säilitab verd ning on seotud kõõluste, küünte, silmadega. Maksa funktsioonideks loetakse veel mürkainete lagundamist ja kusiaine valmistamist.

Emotsionaalsel tasandil seotud viha, pahameele, masenduse, ärrituvusega, kibedusega. Ka “üle võlli minek” tundega.

Tasakaalustamatuse sümptomid: maksa “ületoimet” seostatakse näiteks menstruaalvalude, peavalu, näo ja silmade punetuse, peapöörituse ning suu kuivamisega.Inimene, kellel on maksa energia tasakaalust väljas, kipub ennast hävitama- alkoholi, toiduga ja ei tunne piire. Ja sellise sõltuvuse fooniks ongi viha, mida üritatakse alla suruda. Viha omakorda võib tekkida teistest allasurutud tunnetest.

Sapi peamiseks funktsiooniks on rasvade lõhustamine, et neid oleks kergem seedida.

Emotsionaalsel tasandil on sapp seotud enesekehtestamise, kibestumise, tigeduse ja pahatahtlikkusega. Sapikivid on kibestunud agressioon. Siin on viha end kõige kõvemal kujul kontsentreerinud ja viitavad vajadusele mahendada ja vähendada kibestumust ning aru saada, et kõik on hästi, kui ütleme teistele ei ja oma vajadustele jaa. Me ei pea olema nii vihased, et saada seda, mida me vajame !