Südame – peensoole energiakanalite venitus

 südame  - peensoole venitus

Südame funktsioonid: vere valitsemine, vastutamine vere ringluse eest kehas, veresoonte kontrollimine.

Emotsionaalsel tasandil seotud valikute tegemisega – kas valikute tegemisel on meie mõistuse ja südamesoovid tasakaalus või kuulame ainult mõistust? Süda asub kohas, mille kohta me ütleme “mina” – me teame, et see on meie tõeline mina. Süda väljendab kogu meie kirge, imetlust, pühendumust, hirmu, valu, iha, püüdlusi, tänulikkust ja rõõmu: suu abil sõnade, intonatsiooni ja suudlustega; õlgade, käsivarte ja käte abil, kui väljendame oma tundeid kallistades, emmates, eemale lükates või lähemale tõmmates; seksuaalsuse kaudu, hoolides ja jagades. Südame energia seotud ka nii iseenda kui teiste armastamise ja aksepteerimisega.

Kui südameenergia on tasakaalust väljas: südame lööb rütmist välja liiga suur või vähene liikumine, olgu siis kehaliselt või emotsionaalselt. Südame energia tasakaalutusele viitab ka unetus, suur kurbus, keskendumishäired, õlgade/käte närvivalu, valud ülakõhus.
Südame energiat peegeldab ka keel, just keele ots.

Peensooles toimub toidu lõplik seedimine ja imendumine.

Emotsionaalsel tasandil seotud liigse analüüsimisega ja  detailidesse kinnijäämisega selle asemel, et näha suurt pilti.

Kui peensoole energia on tasakaalust väljas, võib esineda kõhulahtisust, probleeme hammastega, õla ja küünarliigese valu, palavikuhoogusid, kõhunäärmehaigusi, kõrva põletikku/valu.